ВЕРСИЯ ДЛЯ СЛАБОВИДЯЩИХ
אירנה רינסקי
"תשפטו את הבריאות שלכם לפי איך אתם שמחים הבוקר והאביב".
הנרי תורו

אירינה רינסקי מומחית לנטורפתיה.


מומחית לנטורפתיה (תעודת אקדמאית ND בנתורופתיה) יועצת תזונה נכונה ואורך חיים בריא ,מקצוענית עם נסיון רב בעבודה פרקטית בתחום הנטורופתיה, דיאטולוגיה ,אכילה בריאותית,פיתותרפיה,רפלקסולוגיה,ארומה תרפיה ותחומים נוספים.
פיתחה שיטה עצמאית לאבחון, המבוססת על מצבו הבריאותי של המטופל, אורך החיים שלו ובדיקות
מעבדה שונות. בזכות הפקרקטיקה היומיומית ושילוב הרפואה המסורתית (כולל תחומים מהמזרח) היא
מאבחנת מהשורה הראשונה.
התוכנית הטיפולית משלבת אלמנטים של רפואה מסורתית ורפואה אלטרנטיבית, דיאטה רפואית, תוספי
מזון, עשבים שונים,מסאג'ים טיפוליים, טיפול בשמנים וטכניקות אחרות של רפואה אלטרנטיבית.
טיפול בעזרת תפריט תזונתי אישי מורכב מהתחשבות לגילו ,מבנה גופו, הגבלות רפואיות, אורך חיים
ורמת המוכנות הפיזית של המטופל.
אירינה מלווה את המטופל לכל אורך התוכנית הטיפולית עד קבלתן של התוצאות הדרושות,כולל פגישות
ייעוץ נוספות, התאמת התפריט התזונתי בהתאם לתוצאות בדיקות מעבדה והמלצות הרופא המטפל.
השיטה מוצלחת במיוחד בטיפול בסוכרת(במיוחד סוג 1), בעיות במערכת העיכול,מחלות עור, אנמיות,
אלרגיות, בעיות על רקע הורמונלי, עודף משקל, בעיות עם רמת כולסטרול ומתח.
השיטה אפקטיבית עבור כולם כולל נשים בהריון וילדים.

לתאום תור לפגישת ייעוץ
לתאום תור לפגישת ייעוץ ל אירנה רינסקי אנא מלאו את הפרטים

מאמרים
נתונים סטטיסטיים אומרים כי אחד מכל חמישה סובל מצרבת כרונית (כמעט כל יום). אף על פי כן, אנו עצמנו וגם הרופאים לא מייחסים לתופעת הצרבת הרבה חשיבות. לרוב אנו קובעים טיפול לעצמנו וזה גורם לסיבוכים עוד יותר גדולים ולהופעת סימפטומים חדשים. והסכנה היא שלעיתים אנו מסווים מחלה קשה אחרת וזה לא תמיד מחלה שקשורה למערכת העיכול! לדוגמא, בעיית לב.
צרבת היא תחושת צריבה באזור החזה, שיכולה להיות מלווה בתחושת היצרות, בחילה, גוש בגרון או בחזה, גזים, גיהוק, טעם מר או חמוץ בפה ובגרון, מלאות, חום.
זה יכול להתבטא בדרכים שונות עבור כולם, אך המנגנון הופעתה זהה - תוכן הקיבה משתחרר לוושט ( תופעת ריפלוקס ) ועולה בוושט. הריפלוקס התמים הזה יכול לחלוטין להתפתח, למרבה הצער, למחלת ריפלוקס במערכת העיכול (GERD)

הגורמים לצרבת.
התכולה החומצית של הקיבה נכנסת לוושט מהסיבות הבאות:

 • אכילת יתר והרגלים לא בריאים, כמו אכילה מהירה, לעיסה לא מספקת של אוכל

 • אכילת מאכלים המגרים את הקרום הרירי בוושט (אוכל שומני, חריף ומתובל, פירות הדר, עגבניות, שוקולד, תבלינים מסוימים, בצל, שום וממתקים)

 • עודף משקל

 • עישון

 • שתיית אלכוהול, שתייה משקאות מוגזים, קפה
 • לחץ נפשי

 • נטילת מספר תרופות (למשל, אספירין, איבופרופן וכו')

 • לחץ מוגבר בחלל הבטן, כתוצאה מהרמת משקולות, שיעול, בגדים לוחצים (ג'ינס, חגורות, חזייה)

 • היחלשות השרירים השולטים על פתיחת הוושט

 • בקע סרעפתי


 • הריון, הפרעות הורמונליות , נטילת גלולות למניעת הריון

 • שיבושים בפעילות מערכת העצבים - חוסר ההתאמה של מערכת העצבים המעצבבת איברים פנימיים של מערכת העיכול ומערכת העצבים המרכזית – וזה גורם לבעיות בתפקוד בקיבה (תזונה הופכת לגורם לחץ)
תסמינים של צרבת.

 • תחושת צריבה בבטן העליונה, גיהוק בטעם חמוץ, מר או חמוץ בפה

 • תחושת עייפות ואובדן תיאבון
 • צואה כהה או מדממת

 • הקאות מדממות

 • כאבים בחזה או בגב

 • כאב מוגבר עם בחילה

 • הזעה
 • הקאות
המסקנה המתבקשת שכאשר אנו אוכלים את האוכל הנכון לנו (גישה פרטנית חשובה) - הצרבת לא תהיה הנחלה שלנו! בשום מקרה אל תתעלמו מהתסמינים המופיעים או מתחושה לא נעימה, בתקווה שנטילת תרופות תפתור את הבעיה – להזכירכם, זה יכול להיות התקף לב! אך נטילת כדורים לצרבת, אפילו בהמלצת רופא, איננה פותרת את הבעיה, אלא רק מסווה אותה!

ניתן לרפא את בעיית הצרבת בשיטות טבעיות - תזונה שנבחרה באופן פרטני, נטילת תוספי מזון טבעיים, שינוי הרגלים וטיפולים אחרים (סו ג'וק, שמנים אתרים, רפלקסולוגיה). התוצאות מדהימות תוך זמן קצר!

אני ממליצה להימנע מנטילת תרופות המיותרות, המחלישות את מערכת החיסון שלכם.


שלום לכולם!
אני רוצה לברך את כל המטופלים שלנו וכל מי שנרשם אלינו!
אנו לא נגזים, כשנאמר שכל שעה צוות הרופאים שלנו מקבל הודעה או שיחת טלפון מאחד המטופלים ששואלים: איך אפשר לשמור על עצמנו והסובבים אותנו מוירוס הקורונה.
מה אנו ממליצים לעשות? למה כדאי לשים לב ואיך לפעול בזמנים אלה?
-אני עוזרת למטופלים לא רק להחלים אלא גם למנוע מחלות. אני יוצאת מנקודת הנחה שעדיף למנוע מחלה מאשר להחלים ממנה ואני סבורה שכולם יסכימו איתי.
הקורונה אינה יוצאת מן הכלל. כולם כבר יודעים שהוירוס הזה מעורר בעיות בדרכי הנשימה והריאות. המחלה עם אופי אגרסיבי ומתקדם. הוירוס הזה שייך למשפחת הקורונה, משפחה המונה כ40 וירוסים שונים המזכירים שפעת.
כלומר, וירוס הקורונה הוא אחד מהוירוסים להם תרופת נגד היא דבר הכרחי והוא יכול לעשות נזקים לאנשים עם מערכת חיסונית חלשה.
יצירת תרופה או נוגדן הם דבר שלוקח זמן, ובזמן הזה הוירוס עובר מוטציה ונוצרים זנים חדשים. לכן אני רוצה לספר לכם על שמנים טיפוליים מתחום הארומהטרפיה. האם הם יכולים להוריד את הסיכון למחלה, ליצור שכבת מגן ולחזק את המערכת החיסונית? האם יש תוצאות מחקר המוכיחות את יעלותם של השמנים? באיזה שמנים להשתמש ואיך להשתמש בהם כדי להלחם בוירוס?
אני בטוחה, שלפחות פעם אחת בחייכם מעכתם עם האצבע צמחים או פרחים ועל האצבע נשאר לכם נוזל כלשהו, כמו סוג של 'מיץ' של הצמח. בחלק מן המקרים אותו נוזל הוא חלק מאותם שמנים. השמנים הללו מקבלים שימוש רחב כבר אלפי שנים בתחום הרפואה והוכחו לא פעם כיעילים ומטפלים. איך אותם שמנים יכולים לרפא? הם ריכוז גבוה של צמחים וחיבורים אורגניים
שבעת חדירתם לגופנו יוצרים שכבת מגן נגד פטוגנים כמו וירוסים, בקטריות, ופטריות, מונעים דלקות ומורידים חום
השמנים משחקים תפקיד חשוב בחיזוק המערכת החיסונית והגנה מפני מחלות המאיימות על גופנו. עוזרים לגוף לייצר חומרים שימשו אותו במלחמה מול נגיפים שונים.
אני לא אומרת שאותם שמנים, הם התרופה שתציל אותנו מהקורונה, אבל אני בהחלט יכולה לומר שבעזרתם אנו ניצור הגנה חזקה יותר מפניו,הגנה שתוכל להרוג אותו בעת כניסתו,כשהמערכת החיסונית שלנו תתחזק, אנו נמנע מעצמנו סיבוכים של המחלה, אותם סיבוכים הם איום מרכזי של וירוס הקורונה.
איך משתמשים?
חשוב להבין, שכל אחד מהשמנים בעלי אופי ייחודי וחשוב לצרוך מספר שמנים.
אני פיתחתי נוסחא בעלת יכולות נוגדן לוירוסים, בקטריות ומורידת חום ובו זמנית גם חיזוק המערכת החיסונית. הנוסחא הזו הוכיחה את עצמה בטיפול מאות אנשים נגד מחלות שונות ווירוסים שונים. הנוסחא מתאימה לילדים ותינוקות.
איך משתמשים? בהתאם לצורך מותאמת דרך הצריכה.
חשוב לזכור ! את השמנים ניתן למרוח על הגוף, לנשום אותם, או לבלוע(לכן חשוב שיהיו טבעיים בלבד ובאיכות גבוהה). השמנים חייבים להיות טבעיים. כפי שציינתי, יש בהם חומרים אקטיביים חזקים, לכן חשוב לשמור על המינונים הנכונים.


תוספי תזונה

השימוש בתוספי תזונה למניעה וטיפול במחלות רבות הם עליית דרגה בהסתכלות על בריאות האדם. המונח "תוסף תזונה" מציין כי חומרים טבעיים הם אמצעים משלימים לשיפור הבריאות והטיפול. עדיף למנוע מחלה מאשר לטפל בה. רבים יסכימו עם זה. לאחרונה המדע על ידי מחקרים רבים יותר ויותר מפנה את תשומת לב של הרפואה להכרה בכוח הריפוי של הטבע. אבחון תסמינים רבים, כגון עייפות, בעיית קשב, נטייה לדיכאון, או תסמינים קלים אחרים, שאינם ספציפיים, יכולים להיות תהליך קשה וממושך, אשר אולי לא יוביל לאבחון מדויק, אך האדם מתחיל ליטול תרופות שונות. אבל הבעיה היא בעצם ברכיבים תזונתיים מסוימים, חוסר בוויטמין או במינרל. נטורופת שלמד בפירוט את תזונתו של המטופל, המדדים המעבדתיים והקליניים שלו לתפקודי הגוף יוכל להתאים טיפול עם תוספי מזון פעילים ביולוגית ללא צורך בתרופות, וגם יחפש את הגורמים למחסור ולמניע של המחלה בעתיד. חשוב מאוד שתוספי המזון יהיו ממקור טבעי - פירות, ירקות, אצות וכו ' (אינו הרכב כימי המיוצר במעבדה) ובצורה בה הם נספגים בצורה הטובה ביותר. אך הדבר החשוב ביותר הוא לקבוע את הגורם לתסמינים או למחסור ולהימנע מהם בעתיד. לכן האבחנה הנכונה היא החולייה החשובה ביותר בטיפול.

"נוטריציולוגיה" – מה זה?

מדובר במדע צעיר ומתפתח העוסק בכל מה שקשור למזון: רכיבים וחומרי מזון, שיטות להכנת מאכלים שונים, זמן נכון לאכילה, השפעת מרכיבים מסוימים על גוף האדם ודרכים למניעת מחלות הנגרמות כתוצאה מצריכת מזונות מסוימים.

תשאלו את עצמכם מהו ההבדל בין נוטריציולוגיה ודיאטולוגיה? הם תחומים שונים לחלוטין- שהראשון מתייחס למדע, והשני לרפואה . שניהם קשורים לתזונה, אך הם שונים באופן מהותי בנושאים הבאים.

דיאטולוגיה עוסקת בבניית תפריט טיפולי למטופל לפי תבניות מקובלות והמלצות מקובלות לכל מחלה.

נוטריציולוג הוא מומחה הבודק את השפעת המזון על הגוף בכללותו. הוא מנתח את ההתפלגות הנכונה של חומרים במהלך צריכת מזון, מוצא יסודות מזיקים שנמצאים במזון בטוח לכאורה. הוא יודע הכל על הרכב המוצרים, האינטראקציה ביניהם וההשפעות המועילות והמזיקות של מזונות שונים. פעילויות המומחה מתבצעות במספר תחומים: מזון כגורם טבעי לייצור וצריכה, תהליכים מטבוליים של הגוף, השפעת מזונות על תפקודם של איברים ומערכות והשפעות מניעה וטיפוליות על גוף האדם באמצעות מזון.מעניין שכבר המון שנים קיימת מקצוע עתיק שנקרא "נטורופתיה". מקצוע זה משלב בין שני מקצועות הנ"ל.

צור קשר
אנו מזמינים אותכם להתקשר למרפאה בטלפון:
חברי קופת חולים מאוחדת:
04-6334664
קופת חולים מכבי, לאומית, כללית:
0515515044/0587434377
וואטסאפ:
0515515044/0587434377
פניה במייל:
info@levitsh.co.il
Made on
Tilda